Zvýhodněná doprava při nákupu od 500,- Kč WE|DO 57,-Kč | Balíkovna 59,-Kč
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Včely
  4. Tajemství včelího vosku - jak vzniká materiál pro naše svíčky
12.12.2022
Včely

Tajemství včelího vosku - jak vzniká materiál pro naše svíčky

Včelí vosk je přírodní materiál, který dává našim svíčkám kouzlo a udržitelnost, má nejen fascinující vlastnosti, ale také pozoruhodný proces vzniku. Tento článek vám představí, jak tento jedinečný materiál vzniká přímo v úlech a jakým způsobem se z něj stávají ty nejlepší svíčky, které můžete zakoupit v našem e-shopu.

Jak včely produkují a používají včelí vosk

Včelí vosk je produkován výhradně mladšími včelami dělnicemi, které jsou zodpovědné za budování plástů a další práce v úlu. Včelí vosk vzniká ve speciálních žlázách, které se nacházejí na spodní straně těla včely dělnice. Žlázy včela produkuje voskové šupinky, které včela dělnice následně odstraňuje svými zadními nožkami a přenáší je do ústních partií. Zde je zpracovává, zjemňuje a následně používá k vystavění buněk na plástu.

Buněčná struktura úlu je tvořena z včelího vosku a má charakteristický tvar šestiúhelníků. Tento geometrický tvar je optimální a jakmile je plást vybudován, včely ho používají pro skladování medu, pylu a pro odchov larev. Včelí vosk tedy slouží jako základní stavební materiál včel pro vybudování včelího díla.

Zpracování včelího vosku na svíčky

Včelí vosk plástevAbychom získali včelí vosk pro výrobu našich svíček vykupujeme vosk od včelařů, kteří vyřazují staré plástve a následně je roztaví. Během tohoto procesu se získává čistý včelí vosk, který je poté použit pro výrobu našich svíček. Výrobní proces svíček z včelího vosku zahrnuje roztavení vosku na správnou teplotu, opakované namáčení knotu do vosku, lití do forem nebo stáčení plátu včelího vosku okolo knotu. Svíčky ze včelího vosku mohou mít různé tvary, velikosti a barvy, ale všechny si zachovávají přirozenou vůni a vlastnosti čistého včelího vosku.

 

 

Proč mají včely rády šetiúhelníky

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Štítky

Svíčky ze včelího vosku - instagram

Výkup vosku

Výkupujeme včelí vosk
pro informace a aktuální cenu
volejte na telefon 774 714 513
nebo pište na email 
vcelarstvi@ratajovi.cz

Doprava a platby

doprava-výhody

Kontakty
Logo
(Po-Pa, 8.00 - 20.00 hod.)